Kochana Irenko,
popatrz na zdjęcie wykonane przez Teleskop Hubble https://apod.nasa.gov/apod/ap180305.html.
Ustaw strzałkę na zdjęciu, zobaczysz powiększenie!
Rozwiązanie: należy
policzyć koszt zmieszanych cukierków:
0.3*13.5+3.75*5.4=4.05+20.25=24.30.
Cukierków było 0.3+3.75=4.05 kg. Dzieląc koszt cukierków przez ich wagę
24.30/4.05=6 otrzymamy koszt jednego kilograma mieszanki. Ceny podano w zł,
wagę w kg.
Zadanie: jeśli
przedwczoraj Wojtek powiedział: „jutro wypada w niedzielę”, to jaki będzie
jutro dzień?
Dedykuję Ci Op.
88 Franza Schuberta https://www.youtube.com/watch?v=yDNKTuKyExY&list=PLlFmITGh6kpm7CSGRb6wNaMds6VEIfj32&index=13.
Dnia pełnego radości, Tata
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz